>> BURC YORUMLARI <<

 • Mandalina Kabukları Şifa ilacı

  MANDALİNA

  MANDALİNA KABĞU

  MANDALİNA KABUĞUNUN FAYDALARI

  Mandalina Lezzeti, vitamin ve faydalı besin değerleriyle, çoğumuzun severek ve vazgeçilmezlerinden olarak yediğimiz Mandalina, kabuğu ile de şifa dağıtıyor.

  mandalinanın Kabuğu parfüm endüstrisinde de kullanılan mandalina cilt bakım ürünlerinde kullanılan uçucu yağları içerir. Ancak birçok kişi bu lezzetli meyvenin, özellikle de kabuklarının gizli özelliklerinden habersizdir.
  İçerdiği Tıbbi faydaları görmezden gelip, bir çöp gibi Mandalina kabuklarını atmayalım faydalarını ,kullanabileceğimiz alanları ve uygulama şekillerini öğrenelim.

  MANDALİNA KABUĞUNUN VÜCUDA FAYDALARI NELERDİR ?
  Mandalinanın kabuğu bilmediğimiz özelliklerinden biri, iyi kolestrol düzeyi, kan şekeri ve sağlıklı bir karaciğere sahip olmanıza yardımcı olacak pek çok yararı olmasıdır. Yağlı gıdaların daha iyi sindirimine izin vererek, sindirim sisteminizin sağlığına yardımcı olduğunu ortaya koyan bazı çalışmalar yapılmıştır. bakın bitmedi dahası var

  Mandalina kabuğu ile tedavi edebileceğiniz hastalıklar ve uygulama yöntemleri :
  BRONŞİT:
  1 Bardak Kaynamış Suya, iki yemek kaşığı mandalinanın Kabuğunu ekleyin, bir saat bekletin ve sonra için. Bunu günde üç kez tüketebilir ; bronşiti hızlı ve doğal olarak giderebilirsiniz.

  ÖKSÜRÜK:
  mandalina kabuğunu küçük parçalar halinde bölün, iyice kurutun. 1 bardak sıcak suyun içine 2 yemek kaşığı Kurutulmuş mandalina kabuğu atın,1 hafta boyunca serin bir yerde bekletin, bu süre sonunda kabukları çıkartıp, çözünmüş sıvıyı temiz cam bir kavanoza aktarın. Her yemekten önce ,günde üç kez için.

  BURUN TIKANIKLIĞI:
  Küçük ağızlı bir kavanoza birkaç tane soyulmuş Mandalina kabuğu atın,üzerine sıcak su ilave edin. 10 dakika boyunca buharı soluyun. Nefesinizin açıldığını ,oldukça ferahladığınızı ve burun tıkanıklığınızın geçtiğini göreceksiniz.

  SİNDİRİM SORUNLARI:
  Bu problem için kurutulup ,çekilmiş Portakal veya Mandalinanın kabuğu kullanabilirsiniz. Hazırlayacağınız tozu, yemeklerinize ekleyebilir ,mide ağrılarınızı sindirim sorunlarınızı azaltabilirsiniz.

  AYAK MANTARI:
  Mantarın olduğu bölgeye,Mandalinanın kabuklarını ,bir hafta boyunca günde iki kez koymalı ve ovmalısınız.

  FİZİKSEL BİLGİLER VE KAZANIM SORUNLARI:
  Küçük bir torbaya birkaç mandalinanın kabuğu koyun ve yanınızda bulundurun, onlardan gelen aromayı 15 dakika nefesinizle çekin.Ayrıca, Hafif baş ağrılarını aynı teknikle rahatlatabilirsiniz.

  HİPERTANSİYON VE TAŞİKARDİ:
  Üç litre suya bir bardak taze mandalinanın kabuğu ilave edin, kaynatın ve bir saat bekletin. Vücudunuzunu bu suyla yıkayın. Bu banyoyu iki güne bir yapmanızı öneririz.
  Tüm bu faydalarının yanı sıra ,Mandalinanın Kabuklarını kullanarak yapabileceğiniz diğer önerilerimiz :
  Yemeklerinize sos olarak kullanabilir, muhallebi ve keklerinize ekleyebilirsiniz.

  Kendi Doğal Kokulu Mumunuzu yapabilirsiniz. bunları lütfen degerlendiriniz ve saglıgınıza dıkkat ediniz

  Okunma Sayısı ;

  Mandalina Kabukları Şifa ilacı Benzer Yazılar

  Sanal Sohbet Tanıtımı İnternet kullanımının giderek artış göstermesi, artık gündelik ihtiyaçların bile internet üzerinden giderilmesine
    Yazılı Sohbetler Haberleri Bugün tüm sosyal medya siteleri sizlerin çok geniş bir ağda sosyal arkadaşlık kurmanıza yardımcı oluyor.
  Dostkervanı Farkıyla Güzel Sözler Etkileyici sözler ve güzel paylaşım içeriklerini bulabileceğiniz, aynı zamanda sohbet edebileceğiniz renkli
  Dost Kervanı Chat Sohbet Günlüğü http://www.dostkervani.net/ Yeni insanlar ile konuşmak hem öz güveninizi attırır hem de bakış açınızın
  Sağlıklı Dost Kervanı Sohbetin Faydaları

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Mandalina Kabukları Şifa ilacı Etiketler